Vyhľadaj túruPodlesok - Píla - Piecky - Pod Vtáčím Hrbom - Podlesok

tiesnava_piecky Podlesok - Píla - Piecky - Pod Vtáčím Hrbom - Podlesok | Slovenský raj | Turistika
Autor: Rudolphs no uno - vlastné dielo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16395264
Oblasť: Slovenský raj

Východisko: Podlesok

Náročnosť: stredná

Trvanie: poldenná


Stredne náročná poldenná túra. Exponované úseky sú zabezpečené technickými pomôckami, prechod tiesňavou je jednosmerný, len proti prúdu potoka. Ostatné úseky trasy sú už nenáročné.

Trasa

Podlesok (545m) – zelenáPíla (581 m) [1:00] – Suchá Belá, vrch(955m) [2:00] - modraPod Vtáčím hrbom (915m) [0:30] - Nad Podleskom [0:30] - Podlesok [0:20]. Celkový čas [4:20].

Popis

Od orientačného stĺpa v Podlesku po zelenej značke prechádzame popri autokempingu k potoku Veľká Biela voda, popri potoku širokou dolinou, neskôr úzkym kaňonovitým úsekom. Nakoniec sa dolina opäť rozširuje, pri rekreačnom zariadení vyjdeme na asfaltovú cestu a prichádzame do osady Píla. Odtiaľ pokračujeme doľava po žltej značke a vstupujeme do tiesňavy Piecky. Najprv širšou Bielou dolinou chodníkom, miestami riečiskom potoka sa pozvoľným stúpaním dostaneme k rozvetveniu doliny, kde prechádzame do ľavej vetvy nazývanej Stredné Piecky. Tu sa začína exponovaný výstup.

Cez skalný výšvih prechádzame mostíkom ponad Veľký vodopád, ďalej za pomoci stúpačiek cez Kaskádový vodopád k ďaľšiemu vetveniu dolín (Predné a Zadné Piecky). Pokračujeme doprava cez Terasový vodopád, ďalej postupujeme riečiskom, ale potok sa v týchto miestach už stráca. Nakoniec nás čaká strmé stúpanie v lesnom teréne,ktoré nás privádza na lesnú cestu. Na nej sa vydáme doľava a prichádzame k rázcestiu Suchá Belá-vrch. Pokračujeme po žltej značke Glackou cestou a príjemným miernym klesaním dosiahneme rázcestie Pod Vtáčím hrbom. Odtiaľ po červenej sa cez rázcestie Nad Podleskom vraciame do Podlesku.

Náročnosť: stredne náročná, poldenná

Na túre uvidíte

  • Tiesňavu Piecky – najpokojnejšiu a najtichšiu tiesňavu Slovenského raja, ktorá dostala meno podľa skalných útvarov, podobných peciam a jej vodopády – Veľký, Kaskádový a Terasový.


Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all