Zejmarská roklina - tiesňava, začínajúca sa na južnom okraji planiny Geravy, je najkratšou a jedinou sprístupnenou roklinou s južnou orientáciou. Potok pramení vo výdatnej vyvieračke na Geravách – Zejmarskej studni – a ústi do Hnilca pod osadou Biele Vody. V Zejmarskej rokline vytvára Vodopády kpt. Nálepku s výškou 22,5 m.
Najnižším bodom rokliny je jej ústie (804 m n. m.), najvyšší bod má 1 032 m n. m.. Prevýšenie je 228 m na dĺžke 1 km. Tiesňava má členitý reliéf s mnohými krasovými útvarmi (bralá, skalné stupne a previsy, krasové jamy). Nachádzajú sa tu zachovalé lesné spoločenstvá, ktoré poskytujú domov mnohým vzácnym druhom rastlín i živočíchov. Vegetácia má inverzný charakter – na dne rokliny rastú horské druhy (kortúza Matthioliho (Cortusa matthioli), trojšet alpínsky (Trisetum alpestre) a iné), na vápencových bralách zvonček karpatský (Campanula carpatica), ostrica prstnatá (Carex digitata), vápnička skalná (Kernera saxatilis) a na južne orientovaných svahoch tiež teplomilné druhy. Zejmarská roklina je od r. 1980 NPR.
Zaujímavosťou je výskyt kamzíkov, ktoré tu boli nasadené v 60-tych rokoch minulého storočia.
Turistika
Turisticky prístupná je od roku 1963 po modrej značke smerom hore od osady Biele Vody na Geravy. Dnom rokliny vedie aj náučný chodník.