Goral na Gory

goral_na_gory Goral na Gory | Podujatia
Začiatok: 2018-09-08 00:00

Koniec: 2018-09-08 00:00

Kategória: Folklórne podujatie

Miesto: Starý Smokovec


V sobotu 8. septembra sa pod záštitou primátora mesta Vysoké Tatry uskutoční 3. ročník podujatia Goral na gory. Hlavným bodom programu je symbolický výstup Goralov zo Starého Smokovca na Hrebienok. Počas podujatia si prídu na svoje nielen Gorali, pozvaní zo všetkých goralských regiónov Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj priaznivci goralskej kultúry, tradícií a návštevníci Tatier.

Podujatia sa zúčastnia Gorali z 3 krajín, 6 krajov a viac ako 25 goralských obcí. Zraz účastníkov je na parkovisku pri kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie v tesnej blízkosti údolnej stanice lanovky na Hrebienok. Cieľom výstupu bude vyhliadkový Szilágyiho pavilón – prvý turistický objekt na Hrebienku postavený v roku 1904. Po návrate Goralov z výstupu sa o 13.00 hod. začne na hlavnom pódiu kultúrny program.

Pre tých, ktorí sa turistického pochodu nezúčastnia, sú v Starom Smokovci pripravené ukážky zvykov a obyčajou Goralov. Záujemcovia o tradičné remeslá môžu nahliadnuť do tajov remesla tkáčskeho, brašnárskeho, rezbárskeho, drotárskeho a košikárskeho. Taktiež bude možné nahliadnuť do tajov výroby keramiky, tradičnej výroby fujár, drevených insitných malieb či ručnej výroby ozdobných palíc a goralského sústružníctva. Už od samého rána budú pred očami návštevníkov pripravované tradičné goralské jedlá a pre najmenších bude pripravený ručný kolotoč. Ďalším bodom programu bude pasovanie známej osobnosti za „Priateľa Goralov“.

Miesto a dátum konania: 8.septembra 2018, Starý SmokovecViac info: www.goralnagory.sk

Video

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all