Belianska kopa (1832m)
Trávnatý vápencový chrbát ktorý vybieha z Predného Kopského sedla a spoločne s Kopskou pláňou sa spája so Zadným Kopským a Kopským sedlom, ktoré oddeľuje Vysoké Tatry a Belianske Tatry. Belianska kopa bola oddávna pastierskym a banníckym terénom.
Prístup:južným úbočím prechádza turistická trasa na Kospské sedlo.
Biela skala (1316m)
Smerom od západu prvý vrchol Západných Tatier a zároveň 2km dlhý hrebeň z bizarne tvarovaných vápencových skál, prerušovaných trávnatými poliankami.
Prístup: Od horárne pod Bielou skalou stúpa turistický chodník na Bielu sklau a ďalej na Sivý vrch. Trasa je zaujímavá svojráznym charakterom skalného mesta s množstvom skalných veží a bizarných skalných útvarov.
Bujačí vrch (1946m)
Prvý výraznejší vrch vo východnej časti Belianskych Tatier. Názov vrchu poukazuje na jeho pastiersku minulosť. V polovici 17.storočia tu zahynul beliansky richtár a zlatokop Adam Kalstein - prvá po mene známa obeť Tatier.
Prístup: vrchol nie je prístupný, pod južným úbočím vedie turstický chodník popri chate Plesnivec k Veľkému Bielemu plesu.
Granátové steny
Masív juhovýchodného hrebeňa, začínajúci sa na severozápade Kvetnicovým sedlom a končia sa na juhovýchode Malým Velickým hrbom. Velické Granáty sa delia na Granátové veže, Granátovú lávku, ktorá oddeľuje Granátové veže od Granátových stien v celej svojej dĺžke.
Prístup: turistická trasa vedie Velickou dolinou na Poľský hrebeň, po pravej strane je Granátová stena
Havran (2152m)
Najvyšší vrch Belianskych Tatier, leží v ich hlavnom hrebeni. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Belianske Tatry a preto nie je turisticky sprístupnený.
Hlúpy (2061m)
Rozložitý, trávnatý vrch v strednej časti Belianskych Tatier. Južným hrebeňom cez Kopské sedlo sa spája s Vysokými Tatrami, západný hrebeň spadá do Širokého sedla.
Prístup: nie je prístupný.Ubytovanie v okolí

Booking.com
All
Vysoké Tatry
Západné Tatry
Belianske Tatry
Slovenský raj
Vysoké Tatry
Vrcholy a sedlá
Vrcholy a sedlá
Vysoké Tatry
Turistika
Turistika
Vysoké Tatry
Plesá
Plesá
Vysoké Tatry
Vysokohorské chaty
Vysokohorské chaty
Vysoké Tatry
Vodopády
Vodopády
Vysoké Tatry
Tatranské osady
Tatranské osady
Vysoké Tatry
Doliny
Doliny
Vysoké Tatry
Múzeá
Múzeá

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all