Tatranský fotomaratón 2014

Jesenný Tatranský fotomaratón úspešne za nami

9.10.2014 Dolný Smokovec: V predposledný septembrový víkend sa na Štrbskom Plese konal v poradí už 4. ročník jedinečného podujatia - Tatranský fotomaratón 2014, ktorého organizátorom bolo občianske združenie Horský internetový klub a záštitu nad podujatím prevzal starosta obce Štrba, Ing. Michal Sýkora. Podujatia sa zúčastnili nadšenci fotografovania, prírody a hôr nielen z rôznych kútov Slovenska (Poprad, Košice, Prešov, Šaľa, Bratislava, Galanta, Martin...), ale aj zo susednej Českej republiky a jedna súťažiaca prišla dokonca až z Veľkej Británie.

Podujatie otvoril predseda občianskeho združenia Stanislav Klaučo za účasti zástupcu mesta Štrby olympionika Pavla Hurajta a zástupcu fotografickej poroty Tibora Škandíka. Hneď po slávnostnom otvorení boli súťažiacim predstavené témy pre každú kategóriu zvlášť. Pre kategóriu MESTO bolo vytýčených 8 tém: v tieni, plynutie času, radosť z Tatier, neočakávané, to je môj detail, spomienka, chodníčkom, to sa ma dotýka. Pre náročnejšiu kategóriu HORY boli vyhlásené témy: hlboko v doline, zrkadlá, skamenel, namáhavé, romantika na vysokohorskej chate, realita na vysokohorskej chate, kamenné siluety, už len zostup.

Popri súťažnej časti mali účastníci, ale aj návštevníci Vysokých Tatier možnosť zdokonaliť sa vo fotografických zručnostiach vďaka mini fotokurzu, ktorý zabezpečoval Prievidzsky fotoklub spolu s neziskovým združením I Love Photography. Súčasťou akcie bola aj prezentácia Slovenska, ako cieľovej destinácie cestovného ruchu, ktorú zabezpečovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch, a tak prispela k výraznému obohateniu tohto podujatia.

Premenlivé počasie prispelo k odovzdaniu vskutku zaujímavých fotografických záberov, ktoré si bude môcť široká verejnosť pozrieť do dvoch týždňov na webových stránkach podujatia www.fotomaraton.hory.sk.Trojčlenná porota v zložení členov Slovenskej výtvarnej únie - Združenia slovenských profesionálnych fotografov Tibora Škandíka, Pavla Breiera a Alexandra Vojčeka vyhodnotí fotografie z hľadiska ich prevedenia a vystihnutia zadaných tém. Následne sa 18. októbra 2014 o 15-tej hod. uskutoční odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií v hoteli Toliar na Štrbskom Plese, kde si ocenení súťažiaci autori okrem diplomu odnesú aj bohaté cenové portfólio. Vernisáž s malým pohostením, ako aj výstava bude voľne prístupná.

Fotografické diela tu môžu návštevníci Vysokých Tatier obdivovať do 23. novembra 2014.

Tip na výlet

  • All
  • Hrady
  • Jaskyne
  • Turistika
  • Výstupy
load more hold SHIFT key to load all load all